O mne

Vitajte!

Ako ste si iste všimli v texte na úvodnej stránke, fotografovanie je moje hobby. Fotiť som začala ešte ako študentka na gymnáziu, na čiernobiely film. Filmy aj fotografie som vyvolávala doma v našej malej fotokomore, ktorú zriadil môj otec, ktorý ma do tohto koníčka aj zasvätil :-). Neskôr prišli farebné fotografie a filmy, fotenie ma baviť neprestalo, ale už som si radšej nechala fotografie vyhotoviť na zakázku. Momentálne tieto staré filmy skenujem a digitalizujem. Možno tu z toho niečo zverejním.

Potom nastúpili digitálne fotoaparáty a aj z nedostatku času, pohodlnosti a podobne, fotila som väčšinou kompaktom – tzv “point and shoot”.

No a nakoniec sa vraciam k “naozajstnému” foteniu zrkadlovkou. Na tomto webe väčšinou asi uvidíte makrá, lebo to ma fascinuje najviac. Rada fotím prírodu, zvieratká, ale postupne budem skúšať, čo príde. Minule sa mi podarilo sfotiť spln mesiaca – síce to bolo tesne deň pred splnom, ale rozdiel nie je vidieť.

Chcela by som spomenúť aj môjho manžela, s ktorým tento koníček zdieľame a momentálne je on môj “mentor”. Čiže on všetko zistí, ako sa má a potom ma to naučí :-). Ale niekedy si urobím po svojom :-). Manželove fotky môžete pozrieť na stránke nifroni.com. Ja manžela na oplátku “učím” WordPress, teda asi v tom zmysle, aby si vedel sám aktualizovať obsah.

Tvorba web stránok je moje ďalšie hobby. Pred niekoľkými rokmi som stránku (ktorá už neexistuje) programovala priamo cez html, ale dnes to robím pohodlnejšie, pomocou WordPressu. Moja prvá WordPressová stránka je moja firemná https://itsmci.com. Na nej som sa v podstate učila, čo všetko WordPress dokáže :-). Je to celkom šikovný nástroj.

Dúfam, že sa vám budú moje obrázky páčiť, tu ich dávam v zníženej kvalite, a to aj z dôvodu, aby sa vám zbytočne dlho nenaťahovali do počítača, aj si šetrím miesto na hostingu, a v neposlednom rade samozrejme aj z dôvodu ochrany pred kopírovaním. Ak sa vám niektorá fotka zapáči tak veľmi, že by ste si ju chceli kúpiť, či už ako výtlačok, obraz na stenu, alebo prípadne pre váš web, kontaktujte ma e-mailom a nájdeme nejaké riešenie. Originálne fotky sú vo formáte 6000×4000 pixelov. Samozrejme, pokiaľ nie sú orezané. Napríklad spln mesiaca mám v rozlíšení 2198×1488, ale včielky sú u mňa v plnom rozlíšení.

Ďalšie kontakty na mňa, ako aj informácie, čo všetko robím, nájdete na už spomínanej firemnej stránke. Ak by sa vám stránka zobrazila v anglickom jazyku, kliknite na slovenskú vlajku hore v menu a budete ju mať v slovenčine.

Katarína Frost Nielsen – autorka stránky a obrázkov na nej.